”TIO-I-TOPP” är en redovisning över utställningsresultat som redovisas på årsmötet.
Här finns alla resultat samlade under respektive år.

Årets Boston,
BIM

1.   69p
C.I.B. NORD UCH, NO UCH, EE CH, LT CH o LV CH HR CH EXPLOZEN’S LORD NELSON
f. 2017-07-14
e. Ch Explozen’s Tom Collins
u. Explozen’s Pocahontas
Uppfödare: Myriam Melo Vargas, Nyköping
Ägare: Carolina Tillqvist, Solna

2.   68p
C.I.B. NORD o FI UCH CH, HR o EE CH NO JV-11 NO V-11 SE V-12 AMSTERDAMW-12 NO V-13 NORD V-13, -14 EUW-13 TALLIN W-14 DK V-14 KBHV-15 NO V-15 NORDVV-19 SHOWTEAM´S AFTER DARK
f. 2011-01-22
e. Ch Our Flowers Alberich
u. Ch Yankee´s Princess Diamond
Uppfödare & ägare: Lena Karlsson, Grums

3.   60p
SE UCH FRANTSUZKIY POTSELUY LAND ROVER
f. 2017-07-04
e. Ch Kait Klassik Bright Falcon
u. Ch Odessa Frantsuzkiy Potseluy Perly Z
Uppfödare: Ganna Kodatska, Ukraina
Ägare: Sara Edenius, Norrköping

4.   60p
SE UCH SE VV-18 KANDANSA BUGG
f. 2010-07-09
e. Ch Lillfjällets Manne
u. LP1 Chandis Stella
Uppfödare: Elisabet Månsson, Kalmar
Ägare: Stina & Daniel Johansson, Kalmar

5.   44p
CANMOY´S BOSTON ROCKY ROAD
f. 2018-08-31
e. Ch Gottwj Diego
u. Ch Canmoy´s Boston Rock´n Rule
Uppfödare: Tiina Taulos, Finland
Ägare: Gudrun Johansson, Borås

6.   40p
SE UCH HAMJONS LITTLE TROY
f. 2014-12-07
e. Ch Skin-Deep´s Jackman
u. Ch Hamjons Little Diana
Uppfödare: Bernt Hammarlind, Falun
Ägare: Linda Fredholm, Nykvarn

7.   39p
SE UCH RLD N, RLD F, RLD A, LD STARTKLASS CHRINGEL´S STAR ÄLMER
f. 2016-09-04
e. Ch Kait Klassik Aspiring Forward
u. Chringel´s Star Åsa
Uppfödare: Ingela & Christer Ehrnbecker, Grästorp
Ägare: Görel Pihl, Sigtuna

8.   37p
OELANDICA’S ALESSANDRO STRADELLA
f. 2018-08-23
e. Ch Freestyle In Pink Sky By Hessenvilla
u. Oelandica’s Yrsa
Uppfödare: Ulla Severin, Mörbylånga
Ägare: Kitty Johansson, Alsterbro

9.   32p
SE UCH RLD N, RLD F, RLD A YRILLOS BIRGER
f. 2016-02-28
e. Jeronimo Noble Braveheart
u. RDL N, RLD F Chandis Äster
Uppfödare & ägare: Christina Rooth, Färjestaden

10.   26p
C.I.B. NORDUCH, VDHCH, LVCH, EECH, NO JV-14, TWCW-18 SHOWTEAM´S BEST DRESSED MAN
f. 2013-10-11
e. Ch Showteam´s After Dark
u. Ch Foxy Bab´s Bella Donna
Uppfödare: Lena Karlsson, Grums
Ägare: Lena Karlsson, Grums & Helén Hulthén, Sala

Årets Boston,
BIR

1.   122p
C.I.B. NORD o DK UCH, KBHJV-15, KBHV-15, NO JV-15, NORD JV-15, FIN JV-15, HELSINKI JV-15 SHOWTEAM´S CARAMEL
f. 2014-09-10
e. Ch Showteam´s After Dark
u. Ch Foxy Bab´s Bella Donna
Uppfödare & ägare: Lena Karlsson Summa 122

2.   91p
SE UCH UY CH CHER DE LOS ADORABLES
f. 2016-01-25
e. Witchcraft Alvin De Sunny Life
u. Witchcraft Valkyrie Raising
Uppfödare: Paulina Herrera & Alberto H Croci, Argentina
Ägare: Helena L´Estrade

3.   89p
CANMOY´S BOSTON WHO´S THAT GIRL
f. 2018-03-05
e. Ch Journey To Fame Des Gardiens Du Boi
u. Ch Canmoy´s Boston Girlie Tour
Uppfödare: Tiina Taulos, Finland
Ägare: Gudrun Johansson

4.   79p
SE UCH SE V-19 SHOWTEAM’S ENJOY BEAUTY
f. 2017-06-25
e. Ch Lillfjällets Enzo Sunde Jansson
u. Ch Showteam’s Best Design
Uppfödare: Lena Karlsson, Grums
Ägare: Inger Jansson

5.   70p
YESBOSS ASTRID
f. 2017-10-17
e. Ch Notsob´s Tyson
u. Incirias Ruut
Uppfödare: Mikael Andersson, Skurup
Ägare: Janina Ahlström

6.   67p
SE, FI, DK UCH EE CH RLD N OELANDICA´S XCLUSIVO PER ME
f. 2015-11-09
e. Ch Peppergarden’s Härlige Hassan
u. Oelandica´s Sorella
Uppfödare: Ulla Severin, Mörbylånga
Ägare: Linn Hansson

7.   63p
SE UCH RUDE BOYZ´ EAST HAMPTON
f. 2016-06-02
e. Ch Peppergarden´s Härlige Hassan
u. Rude Boyz´ Daytona
Uppfödare & ägare: Taru Ylikylä, Solna

8.   54p
DK JV-19 BRINGEMOS MY SWEET LADY JASMINE
f. 2018-11-05
e. Ch Anton Von Schwarze Tulpe
u. Ch Bringemos My Sweet Texas Rose
Uppfödare & ägare: Susanne Bringemo,

9.   53p
NORD UCH NORDIC CH DK JV-17 RLD N AMULET GOLDEN STAR CANDY GIRL
f. 2016-09-14
e. Ch Sito´s Have A Dream At Mtnview
u. Ch Mtnviews Hot Toddy At Amulet Golden
Uppfödare: Birgitta Du Rées, Huddinge
Ägare: Therese Öhrman, Åtorp

10.   50p
C.I.B. o NORD UCH CHILILLE´S CHARMING BEATRICE
f. 2014-06-20
e. Ch Top Boston´s Emotion In Motion
u. Cupidos Cola Chilille
Uppfödare: Mona Jernberg & Christer Lekander, Oxelösund
Ägare: Britt-Marie Edlund, Blåsmark

Årets Veteran,
BIR

1.   55p
C.I.B. NORD o FI UCH CH, HR o EE CH NO JV-11 NO V-11 SE V-12 AMSTERDAMW-12 NO V-13 NORD V-13, -14 EUW-13 TALLIN W-14 DK V-14 KBHV-15 NO V-15 NORDVV-19 SHOWTEAM´S AFTER DARK
f. 2011-01-22
e. Ch Our Flowers Alberich
u. Ch Yankee´s Princess Diamond
Uppfödare & ägare: Lena Karlsson, Grums

2.   47p
SE UCH SE VV-18 KANDANSA BUGG
f. 2010-07-09
e. Ch Lillfjällets Manne
u. LP1 Chandis Stella
Uppfödare: Elisabet Månsson, Kalmar
Ägare: Stina & Daniel Johansson, Kalmar

3.   28p
SE UCH ENÅSENS HABIBI BROR EINAR
f. 2008-06-06
e. Ch Chringel´s Star Kornelius
u. Angelina
Uppfödare: Yvonne Palm, Angered
Ägare: Agneta Tingström, Mölndal

Årets Veteran,
BIM

1.   24p
C.I.B. NORD UCH. LT JCH. LV JCH, JWW-12, BALT V-12, NO V-12, NORD V-13, NORD V-15, SE VV-19, NORD VV-19 BARROCO´S JE T´AIME

f. 2011-03-16
e. Ch Barroco´s Classic Design
u. Barroco´s Carisma
Uppfödare & ägare: Tarja Hyvärinen, Finlad

 Årets Boston,
BIR 
HANAR

        128 p
C.I.B. NORD UCH VDH CH LV CH EE CH NO JV-14 TW CW-18
SHOWTEAM’S BEST DRESSED MAN
SE56798/2013  f. 2013-10-11
e. CH Showteam’s After Dark
u. CH Foxy Bab’s Bella Donna
Uppfödare: Lena Karlsson, Grums
Ägare: Lena Karlsson, Grums och Helén Hulthén, Sala

         93 p
NORD UCH SE JV-17 SE V-18
BRINGEMOS LONE STAR STATE OF MIND
SE53638/2016  f. 2016-09-15
e. CH Hessenvilla’s King Of Rock N’Roll
u. CH Hilltop N Bringemos Love From Texas
Uppfödare och ägare: Susanne Bringemo, Norrtälje

3           74 p
SE UCH VINDGÅRDENS EAGLE EYE EDDIE
SE55906/2014  f. 2014-10-02
e. CH West Lund As Good As It Gets
u. Dogs Of Dark Dunit
Uppfödare: Anette Richard, Hörby
Ägare: Keiichi Yoshiguchi, Halmstad

4           69 p
HAMJONS LITTLE TROY
SE48384/2015  f. 2014-12-07
e. CH Skin-Deep’s Jackman
u. CH Hamjons Little Diana
Uppfödare: Bernt Hammarlind, Falun
Ägare: Linda Fredholm, Nykvarn

5           65 p
SE UCH SE VV-18 KANDANSA BUGG
SE46828/2010  f. 2010-07-09
e. CH Lillfjällets Manne
u. LPI Chandis Stella
Uppfödare: Elisabeth Månsson, Kalmar
Ägare: Stina och Daniel Johansson, Kalmar

         52 p
EXPLOZEN’S LORD NELSON
SE46455/2017  f. 2017-07-14
e. CH Explozen’s Tom Collins
u. Explozen’s Pocahontas
Uppfödare: Myriam Melo Vargas, Nyköping
Ägare: Carolina Bergström, Täby

         50 p
SE JV-18 NORD JV-18 NO JV-18 NO V-18
HEARTILY LAMBURGINI
SE39620/2018  f. 2017-11-05
e. CH Campbell Clan’s Smooth Criminal
u. CH Heartily Adele
Uppfödare: Nemanja Jovanovic, Serbien
Ägare: Ida Weiefors, Stora Höga

8           41 p
ANTON VON SCHWARZE TULPE
SE23394/2018  f. 2016-09-04
e. CH Kennedy’s Special Story Bee
u. CH Twisted Heart Beauty Gremlins
Uppfödare: Jacob Mende, Tyskland
Ägare: Linnea och Ivan Häggström, Hållnäs

         33 p
SE UCH OELANDICA’S YURY
SE18846/2016  f. 2016-03-02
e. CH Skin-Deep’s Easter Man
u. CH Oelandica’s Tosca
Uppfödare: Ulla Severin, Mörbylånga
Ägare: Carita Tumelius och Jan Brolin, Västervik

10          29 p
SE UCH LILLFJÄLLETS ENZO SUNDE JANSSON
SE56802/2013  f. 2013-09-29
e. CH Bogerudmyra’s Mattis
e. Bogerudmyra’s Tinta
Uppfödare och ägare: Inger Jansson, Östersund

Årets Boston,
BIM 
TIKAR

        127 P
C.I.B. NORD UCH DK UCH KBH JV-15 KBHV-15 NO JV-15 NORD JV-15
FIN JV-15 HELSINKI JV-15 SHOWTEAM’S CARAMEL
SE53837/2014  f. 2014-09-10
e. CH Showteam’s After Dark
u. CH Foxy Bab’s Bella Donna
Uppfödare och ägare: Lena Karlsson, Grums

2          102 p
SE JV-17 NORD JV-17 NORD V-17 KBHV JV-17
EIKERHÖYS ALEXIS SHOWTEAM
SE14022/2017  f. 2016-11-16
e. CH Heartily Blackout
u. Eikerhöys Ziva
Uppfödare: Aina Andersen, Norge
Ägare: Lena Karlsson, Grums

         94 p
SHOWTEAM’S ENJOY BEAUTY
SE42092/2017  f. 2017-06-25
e. CH Lillfjällets Enzo Sunde Jansson
u. CH Showteam’s Best Design
Uppfödare: Lena Karlsson, Grums
Ägare: Inger Jansson, Östersund

         62 p
SE UCH FI UCH SE VV-18 RUDE BOYZ’ AMERICA
SE39293/2010  f. 2010-05-11
e. CH Kennedy’s Wild Romeo At Chatojo
u. Barroco’s Yes I’m Perfect
Uppfödare och ägare: Taru Ylikylä, Solna

5           39 p
MY LITTLE PRECIOUS PEARL
SE57730/2014  f. 2014-11-11
e. CH Bringemos Wild Ax Man
u. Black Indian’s Gaga
Uppfödare: Helena Steen, Bredared
Ägare: Kim Johansson och Jonas Olsson, Kvidinge

        36 p
SE UCH DK JV-17 RLD N AMULET GOLDEN STAR CANDY GIRL
SE54668/2016  f. 2016-09-14
e. CH Sito’s Have A Dream At Mtnview
u. CH Mtnviews Hot Toddy At Amulet Golden
Uppfödare: Birgitta Du Rées, Huddinge
Ägare: Therese Öhrman, Åtorp

         33 p
C.I.B. NORD UCH CHILILLE’S CHARMING BEATRICE
SE43320/2014  f. 2014-06-20
e. CH Top Boston’s Emotion In Motion
u. Cupidos Cola Chilille
Uppfödare: Mona Jernberg och Christer Lekander, Oxelösund
Ägare: Britt-Marie Edlund, Blåsmark

         33 p
KANDANSA FLAMENCO
SE15003/2016  f. 2016-02-04
e. Chandis Öjvind
u. Kandansa Cha-Cha
Uppfödare och ägare: Elisabeth Månsson, Kalmar

9          30 p
SE UCH PRETTY POISON KICKI
SE18254/2013  f. 2013-01-26
e. Explozen’s Brother Louie
u. CH Pretty Poison Julia
Uppfödare och ägare: Viktoria Ramström, Vallentuna

10          30 p
DK UCH HR CH NO UCH BOGERUDMYRA’S ÅSTA
NO56327/13  f. 2013-11-10
e. CH Bogerudmyra’s Ådne
u. Bogerudmyra’s Lita
Uppfödare: Marit Sunde, Norge
Ägare: Hege Mathisen, Norge

ÅRETS VETERAN,
TIKAR

         59 p
SE UCH FI UCH SE VV-18 RUDE BOYZ’ AMERICA
SE39293/2010  f. 2010-05-11
e. CH Kennedy’s Wild Romeo At Chatojo
u. Barroco’s Yes I’m Perfect
Uppfödare och ägare: Taru Ylikylä, Solna

         18 p
LPI CHANDIS STELLA
S45651/2008  f. 2008-05-30
e. Alexander
u. CH Chandis Ofelia
Uppfödare: Catharina Franzén, Degerfors
Ägare: Elisabet Månsson, Kalmar

3           11 p
SE UCH DK UCH ELISABRTH TAYLOR DU GRAND FRESNOY
S61955/2009  f. 2009-05-04
e. Viens Ici Saka Puce Du Grand Fresnoy
u. Allo J’ecoute Du Grand Fresnoy
Uppfödare: Marie-Helen Combis, Frankrike
Ägare: Barbara Drozd, Knislinge

ÅRETS VETERAN,
HANAR

1           57 p
SE UCH SE VV-18 KANDANSA BUGG
SE46828/2010  f. 2010-07-09
e. CH Lillfjällets Manne
u. LPI Chandis Stella
Uppfödare: Elisabet Månsson, Kalmar
Ägare: Stina och Daniel Johansson, Kalmar

2           39p
SE UCH DK UCH DK V-11 CHANDIS SKORPAN
S45649/2008  f. 2008-05-30
e. Alexander
u. CH Chandis Ofelia
Uppfödare: Catharina Franzén, Degerfors
Ägare: Ann-Britt och Hans Håkansson, Löberöd

         28p
SE UCH ENÅSENS HABIBI BROR EINAR
S49414/2008  f. 2008-06-06
e. CH Chringel’s Star Kornelius
u. Angelina
Uppfödare: Yvonne Palm, Angered
Ägare: Agneta Tingström, Mölndal

ÅRETS BOSTON,
BIR TIKAR

1.
C.I.B. NORD o DK UCH, KBHJV-15, KBHV-15, NO JV-15, NORD JV-15,
FIN JV-15, HELSINKI JV-15 SHOWTEAM´S CARAMEL
f. 2014-09-10
e. Ch Showteam´s After Dark
f.Ch Foxy Bab´s Bella Donna

Uppfödare & ägare: Lena Karlsson, Grums

27/5  JÖNKÖPING SBTK  BIS           36
7/7  TVÅÅKER  BIR BIG-4           33
8/7  TVÅÅKER  BIR            32
4/6  ESKILSTUNA  BIR BIG-1            27
29/7  RANSÄTER  BIR BIG-2             27
Summa          155

……………………………………………………………

2.
SE JV-17, NORD JV-17, NORD V-17 KBHV JV-17
EIKERHÖYS ALEXIS SHOWTEAM
f. 2016-11-19
e. Ch Heartily Blackout
u. Eikerhöys Ziva

Uppfödare: Aina Andersen, Norge
Ägare: Lena Karlsson, Grums

14/10  ÄLTA SBTK  BIS              29<